https://www.cfi.pl/formularz-podziekowanie/

System magazynowy WMS – wdrożenie programu w firmie Polonia Logistyka

tagi:

ERP Polonia Logistyka system ERP systemy ERP VENDO.ERP zarządzanie produkcją zarządzanie przedsiębiorstwem

opublikowano:

02.12.2019 r.

System magazynowy WMS – jak przebiegło wdrożenie programu do zarządzania magazynem w firmie Polonia Logistyka. Przeczytaj przykładowe Case Study, w którym prezentujemy konkretne efekty.

System magazynowy WMS dla firmy logistycznej

Polonia Logistyka to operator logistyczny z 20-letnim doświadczeniem, którego celem jest dostarczanie niezawodny niestandardowych i ekologicznych rozwiązań dla swoich Klientów. W ostatnich latach Polonia Logistyka dynamicznie rozwija się w segmencie logistyki magazynowej i właśnie w tym zakresie  potrzebowała optymalizacji wszystkich procesów magazynowych.

Polonia Logistyka zdecydowała się na system ERP marki VENDO zawierającym program do zarządzania magazynem i logistyką MWS (Magazynu Wysokiego Składowania). Wybór podyktowany był faktem, że  jest nasze oprogramowanie ERP zawiera system magazynowy, który jest łatwy w użytkowaniu i umożliwia dopasowanie poszczególnych funkcji do konkretnych potrzeb firmy.

Wdrożenie systemu WMS nie wpłynęło na bieżącą pracą magazynu

Wdrażanie nowych modułów VENDO.ERP® i ich testowanie nie wpłynęło na bieżącą pracę magazynu, co jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę, że Polonia Logistyka pracuje 24/7.

Specyficzna budowa systemu ERP marki VENDO sprawia, że nawet wiele modyfikacji oprogramowania  nie wpływa to na jego stabilność, a czynności serwisowe (jak upgrade systemu) odbywają się w sposób praktycznie niezauważalny, nie generując przy tym dodatkowych kosztów.

Nowy system magazynowy MWS usprawniło proces obsługi 100 tysięcy produktów w kilku miejscach w Polsce. Program do zarządzania magazynem VENDO.WMS umożliwił gruntowną optymalizację takich procesów, jak:

  • procesy przyjmowania dostaw;
  • komplementacja;
  • inwentaryzacja.

Dzięki temu firma Polonia Logistyka zaoszczędziła 50% czasu potrzebnego na wykonywanie tych czynności, co z kolei przełożyło się na wzrost jakości obsług klientów.

Przeczytaj także: 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych!

IKONA_FB  IKONA_LI   IKONA_twitter   IKONA_YB