https://www.cfi.pl/formularz-podziekowanie/

SYSTEM ERP DLA PRODUKCJI W BRANŻY METALOWEJ – JAK PROGRAM VENDO.ERP® UMOŻLIWIŁ ZACHOWANIE CIĄGŁOŚCI PRODUKCJI I OPTYMALIZACJĘ SPRZEDAŻY W FIRMIE MET-EUROSYSTEM

tagi:

ERP dla produkcji planowanie produkcji erp dla branży metalowej system ERP produkcja przemysł

opublikowano:

28.07.2022 r.

System ERP dla produkcji w branży metalowej – przeczytaj Case Study: przykład wdrożenia programu VENDO.ERP®, który umożliwił zachowanie ciągłości produkcji oraz optymalizację sprzedaży, magazynowania i logistyki w firmie MET-EUROSYSTEM.

Firma MET-EUROSYSTEM skoncentrowała się na rozwoju w sektorze kolejowym i z powodzeniem wdrożyła system VENDO.ERP®, który umożliwił jej efektywne zarządzanie procesami sprzedaży, produkcji oraz magazynowania, przyczyniając się do utrzymania ciągłości produkcji i zadowolenia wymagających klientów z branży kolejowej. Planowane jest także wdrożenie wirtualnego planisty VENDO.Alice, co stanowi kolejny krok w realizacji strategii rozwoju firmy.

MET-EUROSYSTEM zajmuje się plastyczną obróbką blach, rur i profili. W 2016 roku firma zaktualizowała strategię, żeby skupiać się na rozwoju w sektorze kolejowym. Bardzo ważną kwestią była ciągłość produkcji.

Klientami MET-EUROSYSTEM są czołowi producenci taboru kolejowego w Polsce, w Europie i na świecie, którzy stawiają przed firmą bardzo wysokie wymagania. Aby połączyć wymagania swoich Klientów z planami na przyszłość, firma potrzebowała systemu, który będzie wspierał w jej realizacji.

MET-EUROSYSTEM wybrał system VENDO.ERP® – system ERP dla produkcji.

Oprogramowanie ERP dla działu sprzedaży

System ten daje firmie możliwość śledzenia poszczególnych etapów procesu sprzedaży. Począwszy od rejestracji zapytania ofertowego, poprzez produkcję a skończywszy na realizacji wysyłki do Klienta. Z punktu widzenia sprzedaży najważniejsze jest to, żeby pracownicy firmy mieli możliwość sprawdzenia poszczególnego etapu realizacji zamówienia dla Klienta. W VENDO.ERP®zintegrowane są wszystkie procesy.

ERP w zarządzaniu produkcją

Przy tak dużej ilości elementów w procesie produkcyjnym jedynym sposobem sprawnego zarządzania jest odzwierciedlenie wszystkich operacji w systemie VENDO.ERP®. Umożliwia to firmie nie tylko bieżące śledzenie wykonywanych operacji, ale również kompleksową analizę. Dzięki VENDO.ERP® firma MET-EUROSYSTEM na bieżąco śledzi wykonywane operacje, także z kompleksową analizą. Zrealizowała swój cel, czyli ciągłość produkcji.

Firma świadczony też usługi, od cięcia aż po montaż. Ma to wpływ na różnorodność materiałów i elementów zakupowych, których MET-EUROSYSTEM używa do produkcji. Firma przykłada dużą wagę do systemów magazynowania. VENDO.ERP® świetnie współpracuje z systemami automatycznego magazynowania np. Modula i daje możliwość dostosowania programu do wewnętrznych potrzeb firmy.

Oprogramowanie ERP do zarządzania a rozwój firmy

Kolejnym krokiem w realizacji strategii i zachowaniu ciągłości produkcji w MET-EUROSYSTEM będzie wdrożenie wirtualnego planisty VENDO.Alice, któremu od dłuższego czasu się przygląda.