https://www.cfi.pl/formularz-podziekowanie/

VENDO.ERP – 2020 rokiem korzyści z AI

tagi:

AI AI w produkcji ERP harmonogramowanie produkcji planowanie produkcji system ERP sztuczna inteligencja VENDO.ERP VENDOERP

opublikowano:

11.02.2020 r.

Bartłomiej Lux – VENDO.ERP, współwłaściciel CFI Systemy Informatyczne

Rok 2019 to był to udany rok dla firmy CFI Systemy Informatyczne. Spółka dynamicznie się rozwija od dwóch lat – w 2018 roku urosła aż o 87%, a w roku 2019 o kolejne 42%. Tak szybki rozwój potwierdza, że przyjęta przez nas strategia działania na rynku jest właściwa. Co więcej – potwierdza unikalność naszego produktu – VENDO.ERP.

Taki dynamiczny rozwój wymagał od nas zwiększonego wysiłku w celu zapewnienia równowagi rozwoju we wszystkich jej aspektach ze szczególnym nastawieniem na Klienta. Szczególnie warto zwrócić uwagę na poniższe kierunki rozwoju procesów oraz produktu:

 • Udoskonalenie procesów obsługi klienta – Klient VENDO.ERP to klient świadomy i wymagający. Pod każdym względem. Zwraca szczególną uwagę nie tylko na jakość dostarczanego przez nas produktu, ale także na całość obsługi podczas trwania umowy. Dlatego bardzo ważnym dla nas elementem było i nadal jest doskonalenie procesów związanych z jego obsługą.
 • Rozwoju obszaru biznesowego kontrolingu oraz MES w VENDO.ERP – słuchamy naszych Klientów i specjalistów branżowych, a ich wskazówki wskazują nam kierunki rozwoju naszego flagowego produktu VENDO.ERP. W 2019 roku zdecydowanie zwiększyliśmy funkcjonalność tych obszarów. Jesteśmy jednym z niewielu producentów, którzy posiadają własne rozwiązanie klasy SCADA/MES, które jest częścią systemu ERP/MRP II.
 • Implementacja najnowszych technologii w VENDO.ERP – system VENDO.ERP jest od samego początku przez nas stale rozwijany w obszarze technologii oraz funkcjonalnym. Jest to „żyjący” ekosystem, który aktualnie posiada już ponad 30 dodatków, które uzupełniają go o konkretne funkcje lub integracje. Dlatego klient ma możliwość wyboru i wybiera te, które spełniają jego potrzeby biznesowe. Dzięki temu to właśnie sam klient dostosowuje swoje VENDO.ERP tak, żeby był jak najbardziej dopasowany i w pełni wykorzystany przez niego, bez zbędnych funkcji, za które w pakiecie nie musi płacić. Te najnowsze technologie są wciąż implementowane, bo jak wspomniałem – VENDO.ERP to „żyjący” ekosystem.
 • Rozpoczęcie komercjalizacji rozwiązania ALICE, które jest zaawansowanym narzędziem planistycznym wykorzystującym najnowsze technologie dostępne na rynku – VENDO.Alice to nasze autorskie rozwiązanie, które wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji w procesie sterowania produkcją. Alice także zarządza pracą pracowników, maszyn, zasobami na hali produkcyjnej, ale przede wszystkim Alice to realna pomoc planisty. I co najważniejsze wykorzystuje X wariantów wg różnych, wcześniej założonych wskaźników, bez popełniania błędów, w bardzo krótkim czasie. Działa w tle lub na żądanie i pracuje 365/7/24. VENDO.Alice współpracuje z każdym system ERP, niezależnie od producenta.
 • Całkowicie nowy moduł kadrowo-płacowy, który w całości odpowiada potrzebom naszym klientom.

Stawiamy na korzyści z zastosowania AI w procesie planowania produkcji…

Jako firma, która obecna jest na rynku już od 15 lat, obserwujmy rynek i widzimy problemy dużych dostawców ERP na rynku, a mianowicie:

 • trudności z implementacją nowoczesnych technologii – duża część obecnych na rynku systemów ERP ma bariery technologiczne w zakresie migracji do chmury, integracji czy interfejsu;
 • pomimo skoku technologicznego i wszechobecną cyfrową transformacją, dostawcy ERP mają bardzo duże problem ze sprawną realizacją projektów.

Dla nas rok 2020 to kolejne ambitne plany. Zakładamy, że pomimo spowolnienia obecnego na rynku będziemy nadal dynamicznie się rozwijać i rozwijać nasz flagowy produkt VENDO.ERP. Obecna sytuacja gospodarcza powoduje, że przedsiębiorstwa zaczynają rozglądać się za alternatywami systemami klasy ERP, ponieważ… Ale to zostawmy na inną okazję.

Dodatkowo wszystkie trendy na 2020 rok odnoszące się do systemów ERP można zebrać w czterech punktach:

 • ERP w chmurze,
 • Łatwo dostępne rozwiązania mobilne,
 • Sztuczna inteligencja (AI),
 • Klient na pierwszym planie,

a jako CFI Systemy Informatyczne już to wszystko „mamy” i idziemy krok dalej, choć na pewno mocno będziemy akcentować korzyści z zakresu zastosowania maszynowego uczenia w procesie planowania produkcji i poprawy KPI z tym związanych dla przedsiębiorstw. W dalszym ciągu stawiamy na rozbudowę ekosystemu VENDO.ERP i implementacje u klientów rozwiązań powodujących zwiększenie efektywności działania czyli APS (VENDO.Alice), MES/SCADA i WMS.

SPRAWDŹ MOŻLIWOŚCI VENDO.ERP I PRZEKONAJ SIĘ CZY JEST DLA CIEBIE!

Obserwuj nas na bieżąco też na social mediach!

IKONA_FB  IKONA_LI   IKONA_twitter   IKONA_YB