https://www.cfi.pl/formularz-podziekowanie/
Ikona
Ikona Strefa klienta
Ikona Umów prezentację

ALICE

tagi:

harmonogramowanie produkcji planowanie produkcji produkcja zarządzanie produkcją

opublikowano:

28.07.2022 r.

VENDO.Alice jest odpowiedzią na czwartą rewolucję przemysłową – wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji (Artifical Intelligence) w procesie sterowania produkcją. Jest to system uczący się, którego głównym celem jest praktyczne zastosowanie dokonań w dziedzinie sztucznej inteligencji do stworzenia w pełni autonomicznego systemu potrafiącego doskonalić się przy pomocy zgromadzonego doświadczenia (czyli danych) i nabywania na tej podstawie nowej wiedzy.

ALICE podejmuje na bieżąco decyzje w zakresie zarządzania pracą pracowników, maszyn, zasobów na hali produkcyjnej, pracuje cały czas 365/24/7 i jest zawsze do dyspozycji.

Moduł VENDO.ERP® Produkcja opiera się (jak większość dostępnych na rynku systemów ERP) na wykresie Gantta i typowym harmonogramowaniu.

ALICE może współpracować z każdym systemem ERP, niezależnie od producenta!

  • Alice wykorzystuje mechanizm sztucznej inteligencji (AI) oraz mechanizmy maszynowego uczenia (Machine Learning).
  • Podstawowa różnica pomiędzy planowaniem tradycyjnym od inteligentnego to, że w Alice możemy wybrać kilka, a nawet kilkanaście parametrów czyli algorytmów, według których takie inteligentne planowanie działa.
  • Posiadamy wpływ na to, w jaki sposób algorytmy AI mają się zachowywać i jak VENDO.Alice ma je wykorzystać podczas tworzenia harmonogramu planowania produkcji. Możemy ustawić jednocześnie kilkanaście parametrów.
  • Alice korzysta z danych dostępnych w systemie ERP, MES i przeszukuje według wag, według rozkładu setki, a nawet setki tysięcy różnych, najlepszych możliwych wariantów, przy jednoczesnym eliminowaniu tych najsłabszych.
  • Alice reaguje w czasie rzeczywistym – każda zmiana na hali produkcyjnej, daje sygnał, do kolejnego poszukania i dobrania najbardziej optymalnego rozwiązania.
  • Daje wybór – VENDO.Alice zawsze pokazuje różne warianty planu i konkretny wynik poprawy naszego harmonogramu. W zależności od potrzeb może sam podejmować decyzje lub też wskazywać planiście najlepszy wariant możliwy w danym momencie.

Jako autonomiczny system VENDO.Alice podejmuje decyzje w zakresie zarządzania produkcją lecz jeżeli jednak chcesz, aby ostatnie słowo należało do człowieka to jest to możliwe. Inteligentne planowanie będzie wspierało Cię w podejmowaniu najbardziej optymalnej decyzji. Alice zawsze będzie przetwarzała więcej informacji i analizowała więcej wariantów niż człowiek, to jej cecha i DNA.

Chcesz dowiedzieć się więcej?