https://www.cfi.pl/formularz-podziekowanie/

ZARZĄDZANIE PRODUKCJĄ W FIRMIE OBRÓBKI METALI DO-MET

tagi:

ERP oprogramowanie dla produkcji planowanie produkcji produkcja system ERP zarządzanie produkcją

opublikowano:

28.07.2022 r.

Firma DO-MET, specjalizująca się w obróbce metali i produkcji elementów dla przemysłu naftowego, gazowego i kolejowego, skorzystała z systemu VENDO.ERP® w celu usprawnienia zarządzania produkcją oraz pozyskiwania kontraktów z kluczowymi koncernami. Dzięki temu rozwiązaniu, firma zyskała możliwość efektywnego zarządzania różnorodnymi procesami produkcyjnymi i obsługą dużego wolumenu zamówień.

Firma DO-MET na co dzień zajmuje się obróbką metali, toczeniem i frezowaniem. Działa na rynku od 1996 roku, ale to rok 2018 był rekordowym rokiem jeśli chodzi o liczbę zamówień i sprzedaż. W ostatnim czasie firma pozyskała nowych klientów i została rozpoczęta produkcja elementów do wydobycia ropy naftowej i gazu z dna morskiego, a także dla przemysłu kolejowego. Zarządzanie produkcją było kluczowe dla firmy, dlatego też firma DO-MET zdecydowała się na wdrożenie VENDO.ERP®– oprogramowania dla produkcji, bo rozwój i optymalizacja jest w centrum uwagi firmy.

Pozyskiwanie lepszych kontraktów

VENDO.ERP® w dziale handlowym DO-MET usprawnia pracę czteroosobowego zespołu, który zajmuje się obsługą zapytań ofertowych. Ale też przygotowaniem ofert, przyjmowaniem i obsługą zamówień od klientów, których jest nawet 100 miesięcznie. Co więcej VENDO.ER®P daje firmie DO-MET możliwość pozyskiwania kontraktów z koncernami, dla których sprawne zarządzanie jest kluczowe dla rozpoczęcia współpracy.

Zarządzanie produkcją

Produkcja w firmie DO-MET jest bardzo różna. Jednocześnie jest kilkadziesiąt otwartych linii produkcyjnych, zaangażowanie maszyn jest bardzo różne i każdy cykl jest inny. Przy systemie trzyzmianowym pracuje aż 40 maszyn. Różnorodność wykonywanych części jest tak duża, że przez ostatnie 10 lat nie było 2 identycznych ustawień na produkcji.

Dzięki VENDO.ERP® zarządzanie tak złożoną produkcją jest możliwe i sprawne. VENDO.ERP® rozwija się wraz z Klientem i dopasowuje do konkretnych potrzeb firmy DO-MET.