https://www.cfi.pl/formularz-podziekowanie/

Wstrzymanie wprowadzenia KSeF

tagi:

e-faktura w ERP KSeF

opublikowano:

08.02.2024 r.

Minister Finansów wstrzymał wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Zgodnie z najnowszymi deklaracjami MF, prace nad KSeF trwają. Ministerstwo zapowiedziało też przeprowadzenie audytu systemu. Dodatkowo zaznacza, że wprowadzenie KSeF jest jednym z głównych priorytetów. Jednocześnie Ministerstwo stara się uwzględnić opinie biznesu i minimalizować ewentualne dodatkowe koszty po stronie przedsiębiorców.

Co oznacza wstrzymanie KSeF dla przedsiębiorstw?

Wstrzymanie wprowadzenia KSeF daje przedsiębiorstwom dodatkowy czas na przygotowanie się do systemu. Ale w niektórych przypadkach, niestety skutkuje wstrzymaniem prac, pomimo deklaracji MF, że datę wejścia systemu w życie poda na przełomie kwietnia i maja 2024 roku. Ministerstwo zapewnia też, że nie planuje zmian w strukturze systemu i uspakaja tych przedsiębiorców, którzy ponieśli już nakłady czasowe i finansowe. Jednocześnie zobowiązuje się do konsultacji z biznesem w celu minimalizacji dodatkowych kosztów. Proces legislacyjny ma być zakończony do końca czerwca 2024 roku.

Bądź na bieżąco

W CFI Systemy Informatyczne jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi informacjami i zmianami wprowadzanymi do KSeF. Dlatego jako użytkownik systemu ERP VENDO.ERP® nie musisz się martwić, że jakaś zmiana czy termin Cię zaskoczy. Zmiany w systemie będą wprowadzane sprawnie i bez zakłóceń, a Ty będziesz poinformowany. Dodatkowo w VENDO.ERP® korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur nie jest dodatkiem do systemu. Obsługa KSeF to integralna część naszego systemu.  

Moduł Finanse i Księgowość w VENDO.ERP® skutecznie zarządza finansami w przedsiębiorstwie, gwarantując nie tylko efektywność i zgodność z przepisami podatkowymi, ale także integrację wszystkich danych finansowych. Dzięki VENDO.ERP® masz łatwy dostęp do kluczowych informacji, aktualne dane w czasie rzeczywistym oraz możliwość precyzyjnej analizy finansowej, co umożliwia świadome podejmowanie decyzji biznesowych. Odkryj wszystkie korzyści i możliwości, jakie VENDO.ERP® przyniesie w Twoim przedsiębiorstwie!