https://www.cfi.pl/formularz-podziekowanie/

NIEPRZERWANA I TERMINOWA PRODUKCJA W KRATKI.PL

tagi:

oprogramowanie dla produkcji produkcja system ERP zarządzanie produkcją

opublikowano:

28.07.2022 r.

Firma Kratki.pl, producent kominków i akcesoriów kominkowych, skorzystała z systemu VENDO.ERP® w celu automatyzacji obsługi zamówień, usprawnienia działu sprzedaży oraz zwiększenia efektywności procesów produkcyjnych. Dzięki temu rozwiązaniu, firma osiągnęła wydajność w obszarze produkcji i sprzedaży, co pozwoliło jej zająć czołową pozycję w branży kominkowej w Europie.

Firma Kratki.pl Marek Bal – produkcja kominków, to największa polska firma za 100% kapitałem polskim, produkująca nie tylko kominki, ale też kratki oraz akcesoria kominkowe. Powstała ponad 20 lat temu od produkcji kratek wentylacyjnych. Obecnie jest to jedna z największych, polskich firm produkcyjnych, która zajmuje czołowe miejsce wśród firm kominkowych w Europie. Kratki.pl produkuje miesięcznie od 5 do 8 tysięcy kominków w jednej lokalizacji, a takich lokalizacji jest 3 w Polsce. Mieści się na 26 000 m2 i zatrudnia około 200 pracowników, którzy pracują na dwie i trzy zmiany.

Firma potrzebowała systemu ERP dla swojej produkcji – wybrała VENDO.ERP®.

VENDO.ERP - system ERP - oprogramowanie dla produkcji w Krtaki.pl

Automatyczna obsługa zamówień

Zamówienia w Kratkach.pl obsługuje się z 3 kanałów: telefonicznego, mailowego, a także 80% z platformy B2B. Są to wszystkie zamówienia od dystrybutorów firmy. Zamówienia obsługiwane z platformy B2B automatycznie wpadają do VENDO.ERP®, dlatego też przechodzą bezpośrednio w zlecenia produkcyjne w dziale produkcji. Pozostałe zamówienia wprowadzone są do systemu ERP w bardzo prosty sposób. Zdecydowanie poprawiła się wydolność całego działu sprzedaży, także to przyspieszyło realizację zamówień i uporządkowało przepływ informacji w firmie.

Produkcja i jej automatyzacja

Produkcja także pozytywnie odczuła wdrożenie systemu ERP. W dziale produkcji VENDO.ERP®- oprogramowanie dla produkcji, spięło cały proces produkcyjny między innymi: proces cięcia, gięcia, śrutowania, malowania oraz kontrola jakości na każdym z tych etapów. Spowodowało to, że aktualnie wiele procesów dzieje się automatycznie a informacje o wykonanych czynnościach są od razu dostępne w różnych działach w firmie. W firmie Kratki.pl niemalże pracownicy wiedzą na jakim etapie jest detal z danego zamówienia.

VENDO.ERP® jest w Kratki.pl od 2005 roku. Obsługuje ponad 80 procesów w firmie.