https://www.cfi.pl/formularz-podziekowanie/

ERP logistyka – wdrożenie systemu VENDO.WMS w firmie w firmie Polonia Logistyka

tagi:

ERP MWS oprogramowanie dla automotive oprogramowanie dla firm oprogramowanie dla logistyki system ERP system MWS

opublikowano:

28.07.2022 r.

ERP w logistyceprzykładowe wdrożenie programu do zarządzania magazynem i logistyką VENDO.WMS w firmie Polonia Logistyka. W Case Study prezentujemy krótki opis przedsiębiorstwa, wyzwania oraz efekty implementacji naszego systemu ERP. Życzymy konstruktywnej lektury.

Polonia Logistyka, firma z 20-letnim doświadczeniem w obszarze logistyki, zdecydowała się na implementację modułu MWS VENDO.ERP® w celu optymalizacji procesów magazynowych. Dzięki temu rozwiązaniu, firma osiągnęła znaczący wzrost efektywności, oszczędzając 50% czasu potrzebnego do obsługi 100 tysięcy produktów w kilku lokalizacjach w Polsce.

Polonia Logistyka to operator logistyczny z 20-letnim doświadczeniem, którego celem jest dostarczanie niezawodnych, niestandardowych i ekologicznych rozwiązań dla swoich Klientów. Firma pracuje z największymi firmami z branży automotive, bardzo często na newralgicznych etapach łańcucha dostaw. Realizują usługi just-in-time dla swoich klientów i klientów, swoich klientów, którymi są głównie wielkie koncerny samochodowe. By spełnić obietnice i realizować politykę, potrzebują nowoczesnych rozwiązań IT i stabilnych partnerów. Partnerów takich, którzy będą pracowali z nami w taki sposób, jak firma ze swoimi klientami: szybko, nowocześnie, elastycznie i dynamicznie. W ostatnich latach Polonia Logistyka dynamicznie się rozwija w segmencie logistyki magazynowej. Dlatego właśnie w tym segmencie potrzebowała optymalizacji wszystkich procesów magazynowych. Polonia Logistyka zdecydowała się na VENDO.ERP® moduł MWS (Magazynu Wysokiego Składowania), dlatego że jest to system nowoczesny. Jest też przede wszystkich bardzo łatwy w dostosowywaniu do potrzeb firmy.

VENDO.ERP® – oprogramowanie do zarządzania w Polonia Logistyka

Wdrażanie nowych modułów VENDO.ERP® i ich testowanie nie wpływa na bieżącą pracę magazynu. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę, że Polonia Logistyka pracuje 24/7. Specyficzna budowa systemu erp VENDO.WMS, powoduje, że posiadając nawet system bardzo zmodyfikowany, nie wpływa to na jego stabilność. A czynności serwisowe (jak upgrade systemu) odbywają się w sposób praktycznie niezauważalny, nie generując przy tym dodatkowych kosztów.

Oprogramowaniu do zarządzania logistyką i magazynem VENDO.ERP® znacznie usprawniło procesy obsługi 100 tysięcy produktów w kilku miejscach w Polsce zostały zoptymalizowane. Są to procesy przyjmowania dostaw, komplementacji wysyłek czy inwentaryzacji. Dzięki temu klient zaoszczędził 50% czasu potrzebnego na wykonywanie tych czynności, a to przełożyło się na wzrost jakości.

VENDO.ERP® – oprogramowanie do zarządzania w Polonia Logistyka

Przeczytaj także: