https://www.cfi.pl/formularz-podziekowanie/

Kiedy należy rozważyć zakup/zmianę systemu ERP?

tagi:

AI APS ERP IoT maszynowe uczenie MES ML polski system ERP produkcja przemysł system ERP sztuczna inteligencja VENDO.ERP zarządzanie produkcją

opublikowano:

03.08.2021 r.

Istnieje wiele znaków wskazujących na potrzebę zakupu lub zmianę rozwiązania ERP, na które firmy powinny zwrócić uwagę.

Uznanie tych sygnałów ostrzegawczych może okazać się korzystne dla każdej organizacji, która dąży do rentowności, rozwoju i wzrostu zysków.

Zbyt wiele rozwiązań w organizacji

Firmy powinny poświęcić czas na przeanalizowanie swoich istniejących systemów. Jeśli systemy te korzystają z wielu różnych platform, oznacza że są czasochłonne i hamuje nie tylko rozwój korporacji, ale także wyniki finansowe. Co więcej, oddzielne systemy mogą okazać się katastrofalne dla normalnie działających procesów. A jeden, dobry system klasy ERP rozwiązuje te problemy.

Żmudne procesy księgowe i powtarzające się błędy

Jedną z najbardziej oczywistych oznak, że firma potrzebuje rozwiązania ERP, jest to, czy nadal korzysta z papierowych zamówień sprzedaży i faktur, co wiąże się z ręcznym i czasochłonnym wprowadzaniem danych do różnych systemów. Dzięki systemowi ERP realnie oszczędzasz, automatyzując te procesy. Ponadto oprogramowanie ERP pomaga w obowiązkowej sprawozdawczości finansowej, bo przecież wszystkie potrzebne dane przechowywane są w jednej bazie danych.

Słaba sprzedaż i zarządzanie zapasami

Zarządzanie zapasami jest dla przedsiębiorców rzeczą trudną. Firmy starają się zapewnić dostępność wystarczających zapasów w określonych lokalizacjach i we właściwym czasie. Dlatego nie ma miejsca na oddzielne zarządzania zapasami, sprzedażą i informacjami o klientach. Jeśli dobrze sprzedający się produkt stanie się niedostępny dla klientów, oczywiście ucierpi na tym sprzedaż. To samo dotyczy śledzenia zapasów, którego brak może negatywnie wpłynąć na wizerunek firmy, budowany nierzadko latami.

Skomplikowane i przestarzałe systemy

Zarządzanie wieloma systemami stanowi problem dla menedżerów IT. Koszty, czas i komplikacje związane z dostosowywaniem, integracją i utrzymaniem tych platform to rzeczy, bez których firmy mogłyby się obejść. Łatanie tych systemów, które często występują w postaci starszego oprogramowania, aktualizacji lokalnych i systemów, może okazać się kłopotliwe dla menedżerów, nie wspominając o kosztach.

Zakup dodatkowego oprogramowania nie tylko nie rozwiąże tych problemów, ale dodatkowo je skomplikuje.

Dlatego skorzystanie z nowoczesnych technologii, takich jak rozwiązania ERP, rozwiąże te wszystkie problemy, ponieważ automatyzuje wiele procesów, eliminuje powtarzalne czynności, a przez to i błędy i co najważniejsze, że oprogramowanie to rozwija się wraz z firmą.

——————–

Poznaj VENDO.ERP® – ten inteligentny system ERP posiada szereg funkcjonalności, umożliwia pełną integrację procesów biznesowych zachodzących w Twojej firmie. Dlatego możliwe jest zastąpienie wielu kosztownych w utrzymaniu rozwiązań – jednym, doskonale działającym systemem. Co więcej – VENDO.ERP® dostosowany jest do branży i specyfiki Twojego biznesu. Zintegrowany jest z czujnikami IoT, posiada własny system #MES i ma integrację bezpośrednio z maszynami. Jest intensywnie rozwijany także poprzez integrację z różnymi platformami, usługami, oprogramowaniem. Zapewnia w prosty sposób komunikację z bankowością online, platformami e-commerce, podpisem elektronicznym, aplikacjami do automatyzacji marketingu, dedykowanymi portalami do oceny wiarygodności Klienta, spedytorami i kurierami, systemami CAD/CAM oraz wiele innych, dzięki czemu skutecznie skrócisz i zautomatyzujesz swoje procesy.

Umów się na niezobowiązującą prezentację, podczas której okażemy Ci co VENDO.ERP.® jest w stanie zrobić dla Twojego przedsiębiorstwa —->>> Umawiam dogodny termin

VENDO.ERP®

——————————————————

Obserwuj nas na bieżąco też na social mediach!

IKONA_FB  IKONA_LI   IKONA_twitter   IKONA_YB