https://www.cfi.pl/formularz-podziekowanie/

Wdrożenie VENDO.ERP w firmie handlowo-usługowej

tagi:

budownictwo ERP hadel optymalizacja system ERP usługa usprawnienia VENDO.ERP

opublikowano:

01.12.2020 r.

Firma Dorbud jest firmą rodzinną, która powstała w 1993 r. Firma remontowo-budowlana prowadziła swoje usługi na terenie województwa małopolskiego i okolic. Potrzebowała łatwego dostępu do materiałów budowlanych. W związku z tym, 3 lata później Dorbud otworzył własną placówkę handlową, która zaopatrywała firmę w materiały budowlane, firmy budowlane zewnętrzne oraz okolicznych mieszkańców. Firma ma prawie 5 tyś m2 powierzchni całkowitej oraz 1700 m2 ogrodu zewnętrznego. W 2014 r. Dorbud dołączył do grupy Polskie Składy Budowlane, a już 3 lata później w 2017 r. otworzyła własny market – „Mrówkę”.

 

 

Tysiące pozycji asortymentowych

Obecnie Dorbud ma prawie 75 tyś pozycji asortymentowych. Zarządzanie takim asortymentem wymaga od pracowników firmy Dorbud wiele nakładów pracy. Dlatego VENDO.ERP wykorzystywane jest w firmie Dorbud niemal w każdym obecnym procesie w firmie, przede wszystkim w zarządzaniu magazynem, przyjmowaniu dostaw i dedykowanym zespole technicznym, który ułatwia pracę kasjerom obsługę księgowości.

Zamiast pół dnia – godzina

W Dorbud towar przyjmuje około 10 pracowników. Jedno przyjęcie to blisko 300 pozycji. Przed wdrożeniem VENDO.ERP przyjęcie towaru wymagało mnóstwo czasu, aby dany produkt znaleźć na dokumencie i wprowadzić go do bazy danych. Obecnie wystarczy, że kolektorem sczyta się kod kreskowy, a wszystko już potem dzieje się automatycznie. Skaner od razu też wyłapuje ewentualne błędy. Kiedyś przyjęcie towaru zajmowało pół dnia, teraz to samo zajmuje godzinę.

Market czynny jest od 7:00 do 20:00, 6 dni w tygodniu. Pracownicy firmy Dorbud pracują na dwie zmiany, w tym czasie przez kasy przechodzi tysiące produktów. Dorbud musi mieć pewność, że VENDO.ERP będzie działało stabilnie, a klienci w kolejce do kasy będą mogli dokończyć swoje zakupy.

VENDO.ERP to zespół techniczny dostępny dla pracowników firmy Dorbud 6 dni w tygodniu w godzinach pracy marketu. Przed firmą Dorbud kolejne wyzwania.

Plany

Dorbud planuje powiększyć dział handlowy, dział magazynowy oraz powiększyć ogród zewnętrzny, gdzie również będzie wykorzystywane VENDO.ERP.

 

Więcej naszych wdrożeń znajdziesz na naszym BLOGU

——————————————————

Obserwuj nas na bieżąco też na social mediach!

IKONA_FB  IKONA_LI   IKONA_twitter   IKONA_YB