https://www.cfi.pl/formularz-podziekowanie/

VENDO.ERP® – usprawnienie procesów produkcyjnych w firmie z branży poligraficznej

tagi:

ERP oprogramowanie dla produkcji planowanie produkcji poligrafia procesy produkcyjne produkcja system dla produkcji system ERP VENDO.ERP

opublikowano:

08.02.2020 r.

WYZWANIE

Nasz klient przed wdrożeniem systemu VENDO.ERP posiadał w organizacji kilka różnych systemów obsługujących wybrane procesy produkcyjne w firmie. System dedykowany procesom produkcyjnym wdrożony był na jednym z wydziałów, z kolei – zupełnie inny – wdrożony system księgowy nie był zintegrowany z systemem produkcyjnym. Dodatkowo jeszcze w zupełnie innym systemie wykonywane były kalkulacje, a dokumentacja projektowa zapisywana była w kolejnym systemie.

Klient dynamicznie się rozwijał,  otwierał zupełnie nowe wydziały w swojej organizacji w tym nowe linie produktowe. Stało się więc problemem zapanowanie nad wszystkimi procesami produkcyjnymi, które dzieją się w organizacji – procesy te były bardzo rozproszone. CDM poszukiwał rozwiązania, które obsłuży mu pełen proces produkcyjny od konfekcji folii po gotowe opakowania, łącznie z utrzymaniem własnego magazynu.

 „Ogromnym wyzwaniem było zintegrowanie wszystkich procesów w organizacji, tym bardziej, że Klient posiadał wiele różnych systemów, w których w każdym z nich gromadził zupełnie inne informacje, dane”. — powiedział Paweł Ścipień, kierownik projektu po stronie CFI Systemy Informatyczne.

Naszym podstawowym zadaniem było przede wszystkim wprowadzanie wszystkich procesów produkcyjnych do jednego systemu, dodatkowo także usprawnienie obiegu informacji pomiędzy poszczególnymi działami między innymi technologami, produkcją,  magazynem, księgowością.

ROZWIĄZANIE

Firma CFI Systemy Informatyczne wdrożyła VENDO.ERP i wprowadziła do niego, czyli do jednego systemu – wszystkie nowe procesy produkcyjne. Dodatkowo wdrożyła moduł MWS (Magazyn Wysokiego Składowania), żeby Klient zawsze miał możliwość odnalezienia potrzebnego produktu. Wdrożyła także możliwość wydania, specyfikacji, wysyłki po konkretnych rolkach. Kolejnym krokiem było połączenie księgowość i handlu, tak by usprawnić proces obiegu informacji.

Magazyn natomiast został wyposażony w odpowiednie kolektory oraz lokalizacje, czyli został wdrożony pełny moduł pełny MWS.  Dodatkowo została wprowadzona pełna rejestracja czynności na produkcji. Teraz na każdym etapie produkcyjnym jest rejestracja zdarzeń na produkcji poprzez panele na hali produkcyjnej, rejestrowany jest czas i główne rozchody. Każdy wyrób jest rejestrowany i etykietowany. Została wprowadzona pełna obsługa magazynu i automatyzacja obiegu dokumentów.

Kolejnym krokiem jest wdrożenie modułu CRM, kalkulacja na etapie oferty dla klienta –  to realna pomoc dla działu handlowego w zakresie kalkulowania indywidualnego zlecenia dla danego klienta, oraz bardzo rozbudowane analizy pre-post, czyli porównanie kalkulacji do rzeczywistego wykonania, z podziałem na kilka kategorii marżowości. Daje to możliwość analizy każdego zamówienia pod kątem porównania kalkulacji do rzeczywistego wykonania.

„Już teraz dzięki VENDO.ERP Klient ma przejrzystość na każdym etapie procesu produkcyjnego, a moduł MWS spowodował, że zawsze wie co aktualnie ma na magazynie. System pozwolił na znaczne usprawnienie wszystkich procesów produkcyjnych w firmie z czego najbardziej zadowolony jest Klient.”  — dodał Paweł Ścipień.

KORZYŚCI

 • usprawnienie obiegu informacji
 • automatyzacja obiegu dokumentów księgowych
 • pełna obsługa magazynu
 • usprawnienie procesów produkcyjnych
 • automatyzacja przenoszenia danych pomiędzy różnymi systemami
 • pełne specyfikacje wysyłkowe
 • wprowadzenie pełnego śledzenia partii wyrobu/surowca
 • ujednolicenie do jednego obowiązującego systemu ERP
 • skrócenie i oszczędność czasu uzyskania informacji o stanie firmy
 • przyjmowanie i ewidencja zamówień od klientów
 • kontrola przebiegu produkcji
 • rozliczanie zleceń produkcyjnych
 • ewidencja i rozliczanie procesów magazynowych

KLIENT

CDM jest jednym z największych dostawców folii opakowaniowych dla branży opakowań giętkich w Polsce i Europie Centralnej. Współpraca z producentami z całego świata, asortyment folii oraz poziom zapasów pozwalają na realizację dowolnego zamówienia. CDM posiada znaczny potencjał personalny, produkcyjny i logistyczny, co sprawia, że partnerzy handlowi mogą liczyć na natychmiastową dostępność zamawianych przez nich folii i skutecznie ograniczać koszty utrzymania zapasów.

CDM jest także producentem wysokiej jakości opakowań giętkich do produktów świeżych z rynku fresh market, produktów spożywczych i artykułów przemysłowych.
W produkcji wykorzystywane są najnowocześniejsze maszyny do druku fleksograficznego, laminacji, obróbki laserowej, cięcia, zgrzewu i perforacji. W ofercie CDM znajdują się nowoczesne opakowania stojące typu stand up pouch SUP i flat bottom pouch, wyposażone w różne rodzaje zamknięć, laserowo wykonaną perforację, nacięcia easy tear oraz okienka ekspozycyjne. Oferta obejmuje także opakowania trapezowe do kwiatów, świeżych ziół i sałat, najwyższej jakości nadruki fleksograficzne na foliach i papierze oraz różne struktury laminatów.

————————————————–

POBIERZ CASE

————————————————–

Jeśli są Państwo zainteresowani opisanym lub podobnym rozwiązaniem zapraszamy do kontaktu. Chętnie zapoznamy Państwa ze szczegółami zastosowanego rozwiązania i opowiemy o możliwościach współpracy z VENDO.ERP.

POZNAJ VENDO.ERP I PRZEKONAJ SIĘ CZY JEST DLA CIEBIE!

Obserwuj nas na bieżąco też na social mediach!

IKONA_FB  IKONA_LI   IKONA_twitter   IKONA_YB