https://www.cfi.pl/formularz-podziekowanie/

Rok 2021 „pod znakiem” inteligentnego przedsiębiorstwa produkcyjnego

tagi:

ERP planowanie produkcji prognozy 2021 prognozy ERP system ERP VENDO.ERP

opublikowano:

23.02.2021 r.

Rok 2021 „pod znakiem” inteligentnego przedsiębiorstwa produkcyjnego

Rok 2020 był niewątpliwie bardzo trudny dla wielu przedsiębiorstw produkcyjnych. Niektórzy z nas powiedzą, że 2021 rok będzie podobny. Gartner twierdzi, że rynek systemów informatycznych w 2021 „odbije się” pomimo aktualnej sytuacji na rynku.

Co więcej, wg raportu Spiceworks Ziff Davis co trzecia firma planuje większe wydatki na IT w tym roku.  Analitycy z IDC w raporcie „Poland Enterprise Application Software Market 2020-2024 Forecast and 2019 Vendor Shares Analysis” wskazują podobnie. Twierdzą, że inteligentne technologie oraz automatyzacja, jako podstawowy element lub dodatkowa funkcjonalność systemów ERP, będą odgrywać coraz większą rolę w optymalizacji kosztów, tworzeniu nowej wartości dla klientów czy nowych strumieni przychodów. Intensywnie też w obszarze produkcji rozwijać się będzie w tym roku sztuczna inteligencja wraz z Internetem Rzeczy i maszynowym uczeniem. Infosys Consulting twierdzi, że w 2021 roku nastąpi gwałtowny rozwój AI w środowisku ERP i aplikacjach biznesowych.

Mamy dla Was świetną informację – wszystko to co prognozują analitycy na 2021, już jest dostępne w naszym inteligentnym systemie VENDO.ERP.

VENDO.Alice – planowanie produkcji z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego

Nasze doświadczenia w produkcji zaowocowały rozwinięciem systemu VENDO.ERP o Alice, która zajmuje się optymalizacją harmonogramu w oparciu o algorytmy AI. To także system klasy MES, który zasila danymi naszą Alice. Tak więc nie tylko raportowanie danych przez człowieka ze zdarzeń na hali produkcyjnej, ale przede wszystkim informacja zwrotna z maszyn i urządzeń znajdujących się w przedsiębiorstwie wpływa na optymalny dobór planu przez Alice.

Wykorzystujemy nowoczesną architekturę stworzoną przez czujniki IoT i dzięki naszym automatykom i programistom potrafimy nawiązać dialog z maszyną on-line. VENDO.Alice gwarantuje: skrócenie czasu rozplanowania 100 000 operacji do czasu poniżej 10 sek., skrócenie cyklu produkcyjnego o 65%, wzrost produktywności (wydajności) o 30%, zmniejszenie produkcji w toku o 65%, redukcję zapasów półproduktów o 65%, wzrost terminowości dostaw – obniżenie wskaźnika opóźnionych zleceń max. 95% w stosunku do poziomu sprzed wdrożenia Alice.

VENDO.Alice to nowość na skalę światową. Żadna polska firma nie oferuje tak zaawansowanego oprogramowania klasy APS do planowania, harmonogramowania i sterowania produkcją. Rozwiązanie to posiada opinię o innowacyjności na skalę międzynarodową wydaną przez Akademię Leona Koźmińskiego.

VENDO.Mobile – mobilna dostępność Od kiedy wszyscy „przestawiliśmy” się na pracę zdalną, bardzo dużego znaczenia nabrały rozwiązania mobilne.

Szybko okazało się, że potrzebny jest nam stały, lekki dostęp do wszystkich danych i informacji w czasie rzeczywistym. Pracownicy, niezależnie od tego, czy pracują w biurze, czy poza nim, muszą mieć możliwość wprowadzania informacji do systemu oraz odczytywania ich czy analizy w każdym miejscu i czasie. Użytkownicy VENDO.ERP korzystają z mobilnego dostępu do programu przez przeglądarkę internetową lub aplikację mobilną – VENDO.Mobile. Rozwiązanie jest skierowane z jednej strony do pracowników wykonujących swoje obowiązki w magazynach, halach produkcyjnych czy będący przedstawicielami handlowymi, a z drugiej do osób zarządzających, które potrzebują natychmiastowego dostępu do danych.

Internet Rzeczy w branży produkcyjnej

Wykorzystanie Internetu Rzeczy (IoT) to jeden z głównych trendów w systemach ERP w nadchodzących latach. IoT dla branży produkcyjnej to integracja systemu VENDO.ERP z maszynami oraz automatycznymi magazynami, pobieranie i przetwarzanie danych z różnych urządzeń. To wszystko umożliwia pełną kontrolę nad przebiegiem procesów produkcyjnych. Umiejętne wykorzystanie IoT pozwoli firmom, zwłaszcza z branży produkcyjnej i logistycznej, wydobyć oraz przeanalizować ogromną ilości danych, dzięki czemu będą w stanie poprawić efektywność działania i docelowo osiągać przewagę konkurencyjną.

Integracja z innymi systemami

VENDO.ERP to nie tylko system klasy ERP, to żyjący ekosystem, który intensywnie rozwijamy poprzez integrację z różnymi platformami, usługami, aplikacjami biznesowymi. To system, który zapewnia intuicyjną komunikację z bankowością online, platformami e-commerce, podpisem elektronicznym, oprogramowaniem do automatyzacji marketingu, dedykowanymi portalami do
oceny wiarygodności Klienta, spedytorami i kurierami, systemami CAD/PDM oraz wiele innych. Dzięki takim integracjom skraca się i automatyzuje procesy w organizacji. VENDO.ERP sprawnie komunikuje się ze wszystkimi systemami zarówno wewnątrz przedsiębiorstwa jak i z zewnętrznymi serwisami.

Artykuł autorstwa: Bartłomieja Rutkowskiego

Artykuł w wersji [pdf]

——————————————————

Pełny raport do bezpłatnego pobrania ->

——————————————————

Obserwuj nas na bieżąco też na social mediach!

IKONA_FB  IKONA_LI   IKONA_twitter   IKONA_YB