https://www.cfi.pl/formularz-podziekowanie/
Ikona
Ikona Strefa klienta
Ikona Umów prezentację

6 głównych powodów, dla których firmy produkcyjne powinny zainwestować w system ERP

tagi:

AI APS automatyzacja CAD CAD/CAM ERP inteligentny system ERP IoT maszynowe uczenie MES ML polski system ERP produkcja przemysł system ERP sztuczna inteligencja VENDO.ERP zarządzanie produkcją

opublikowano:

26.10.2021 r.

 

Według PROV International jest 6 głównych powodów, dla których firmy produkcyjne powinny zainwestować w system ERP dopasowany do branży produkcyjnej. O ile małe firmy i start-upy mogą funkcjonować bez systemu ERP, to już firma produkcyjna w dobie Industry 4.0 nie może pozwolić sobie na pominięcie inwestycji w system do zarządzania przedsiębiorstwem.

Dobry system ERP pomaga w utrzymaniu prawidłowego przepływu pracy, dzięki czemu Ty jako firma, możesz spełniać wymagania swoich klientów.

Tych 6 głównych powodów to:

1/ Centralizacja danych

Jedną z głównych zalet ERP dla firmy produkcyjnej jest możliwość zarządzania wieloma różnymi procesami biznesowymi firmy z jednego interfejsu. Większość producentów ma oddzielne systemy do produkcji, księgowości, wysyłki, finansów, zasobów ludzkich i innych.  Gdy firmy zarządzają swoimi różnymi funkcjami oddzielnie, mogą napotkać problemy, takie jak błędy danych, powielanie funkcji lub zapisów, brak komunikacji itp. Rozwiązanie ERP integruje wszystkie procesy robocze w jeden ogólny system, aby zapewnić wydajność.

2/ Śledzenie projektów w czasie rzeczywistym

Wielu producentów boryka się z konsekwencjami niedokładnego śledzenia zapasów, takimi jak wyższe koszty, niewystarczająca przestrzeń magazynowa z powodu nadmiaru zapasów i niska wydajność z powodu niewystarczających zapasów. Dzięki systemowi ERP menedżerowie mogą w czasie rzeczywistym monitorować postępy projektów i odpowiednio planować w przypadku jakichkolwiek rozbieżności. Ponieważ system dostarcza wiarygodne raporty analityczne z danych w czasie rzeczywistym, błędy i opóźnienia można zidentyfikować bardzo szybko.

3/ Realne oszczędności

Redukcja kosztów jest zawsze kluczowym czynnikiem decydującym o przyjęciu nowego rozwiązania ERP. Wdrażając ERP, otrzymujesz w czasie rzeczywistym dane związane z codzienną działalnością firmy, zmniejszając w ten sposób koszty administracyjne i operacyjne. Pomaga również w podejmowaniu krytycznych decyzji dotyczących najbardziej efektywnego sposobu wykorzystania siły roboczej, zapasów i sprzętu w celu zminimalizowania nadwyżek podczas projektów, co prowadzi do znacznych oszczędności.

4/ Większa produktywność

Bez odpowiedniego systemu ERP zadania prawdopodobnie staną się trudne do wykonania w odpowiednim czasie. Zainwestowanie we właściwy  system ERP pomoże w wyeliminowaniu zbędnych zadań, uproszczeniu przepływów pracy i skróceniu czasu reakcji, co ostatecznie doprowadzi do poprawy produktywności.

5/ Doskonała obsługa klientów i kontrahentów

Mając wszystkie informacje biznesowe w jednej centralnej bazie danych, macie możliwość spojrzenia na swoich klientów bardziej holistycznie, a także zrozumieć ich potrzeby. Dlatego możesz trafniej formułować strategię sprzedaży dla lepszego generowania leadów. Co więcej, śledzenie w czasie rzeczywistym, które zapewnia rozwiązanie ERP, ułatwi również informowanie Twoich klientów, co dzieje się z jego zamówieniem, kiedy zostanie wykonane i jaki będzie koszt.

6/ Wykorzystanie najnowszych technologii

Aktualnie systemy ERP wyposażone są w najnowsze technologie – uczenie maszynowe (ML), sztuczna inteligencja (AI), analiza danych i Internet rzeczy (IoT), które zaspokoją potrzeby firmy produkcyjnej. Dedykowane do branży produkcyjnej systemy ERP są zaprojektowane tak, żeby oferować elastyczność, adaptacyjność i skalowalność na potrzeby rozwoju organizacji.

 

Dlatego, jeśli starasz się uprościć procesy w swojej firmie produkcyjnej, zwiększyć produktywność lub zminimalizować koszty i zmaksymalizować zyski, to wybierz system, który Ci to wszystko zapewni.

 

Jesteśmy Ekspertami w Produkcji i nasz system VENDO.ERP®, to inteligentny ekosystem ERP, który zintegrowany jest z czujnikami IoT, własnym systemem MES, własnymi MES- boxami i integracją bezpośrednio z maszynami. Z VENDO.ERP® masz też integrację z różnymi platformami, usługami, oprogramowaniem. Zapewnia w prosty sposób komunikację z bankowością online, platformami e-commerce, podpisem elektronicznym, aplikacjami do automatyzacji marketingu, dedykowanymi portalami do oceny wiarygodności Klienta, spedytorami i kurierami, systemami CAD/CAM oraz wiele innych, dzięki czemu skutecznie skrócisz i zautomatyzujesz swoje procesy biznesowe.

A dzięki VENDO.Alice, która wykorzystuje mechanizmy sztucznej inteligencji (#AI) i maszynowego uczenia (#ML) w harmonogramowaniu i planowaniu produkcją – zarządzasz pracą pracowników, maszyn, zasobów na hali produkcyjnej. Co więcej – VENDO.Alice może także pracować z każdym systemem ERP niezależnie od producenta.

—————————

Nasz system VENDO.ERP® uzyskał w tegorocznym XXXI konkursie Godło „Teraz Polska”. Jest to jedyny w Polsce system wyróżniony tym prestiżowym Godłem.

 

VENDO.ERP®

——————————————————

Obserwuj nas na bieżąco też na social mediach!

IKONA_FB  IKONA_LI   IKONA_twitter   IKONA_YB